×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

گروه استان‌ها- امام جمعه کرمان گفت: “شهید سلیمانی” فرمانده‌ای که جهان استکبار را به لرزه در آورده بود در کنار صندلی مادر شهید زانو می‌زد و تاب اشک یتیم و آه مظلوم را نداشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در دیدار تعدادی از کارگران بسیجی استان اصفهان با وی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) اظهار داشت: استان اصفهان استانی پرآوازه و شهیدپرور در عرصه شهید و شهادت است.

نماینده ولی ‌فقیه در استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: از طرف مردم استان کرمان تمام زائران مرقد مطهر شهید سلیمانی را تکریم خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی یک چهره ویژه در دوران معاصر تاریخ اسلام و بشریت است گفت: چه عواملی باعث شد تا حاج قاسم “شهید سلیمانی” امروز شود را باید بررسی کرد.

علیدادی‌سلیمانی ادامه داد: از ابوی شهید سلیمانی در زمان حیات او سؤال کردم دلیل این محبوبیت و عزت شهید سلیمانی چیست؟ پاسخ داد “هر چه هست در مادرش هست” و با اینکه خودش محسنات زیادی داشت حاضر نشد از خودش بگوید.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی از بچگی در قنات ملک و کرمان بوده است گفت: برادر شهید سلیمانی می‌گوید “با حاج قاسم در یک مدرسه بودیم و خاطرات زیادی از او دارم؛ روزی حاج قاسم به مادرم گفت باید به من جداگانه غذا بدهید. در عالم بچگی به این فکر کردم که چرا قاسم غذایش را از من جدا کرد، اما دیدم سهمیه غذای خود را به بچه‌هایی می‌دهد که از روستاهای دیگر به مدرسه روستای ما می‌آمدند و غذا نداشتند و حتی مداد و دفترچه خود را در بچگی نصف می‌کرد و به بچه ‌هایی که مداد و دفتر نداشتند می‌داد.”

امام جمعه کرمان بیان کرد: روزی در پرواز با حاج قاسم همراه شدیم و از او سؤال کردم چرا مردم دوست دارند سخنرانی شما را بشنوند و سخنرانی‌ها شما شلوغ می‌شود؟ گفت “خودت فکر می‌کنی دلیلش چیست؟” گفتم یکی از دلایلش این است که مردم خاطرات شما را دوست دارند.”

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در پاسخ به من گفت “خاطرات من طبقه بندی شده است و اتفاقاً نمی‌توانم آنها را بیان کنم” و من اصرار کردم که یکی دو تا از خاطراتش را به من بگوید ادامه داد: حاج قاسم تقریباً یکسال قبل از شهادتش به من گفت “خدا شاهد است من از بس اشک چشم یتیم و مظلوم و آه مظلوم را در عراق سوریه و افغانستان دیده‌‌ ام از ماندن در این دنیا سیر شده‌ام؛ دنیا برایم تنگ شده و دعا کن هر چه سریع ‌ تر به شهادت برسم.”

علیدادی‌ سلیمانی با اشاره به اینکه در همان پرواز دیدم شهید سلیمانی بیقرار است و حواسش به صحبت‌های من نیست گفت: از حاج قاسم سؤال کردم احساس می‌کنم حواست به حرف‌های من نیست، حاج قاسم گفت “یک خانم آنجا نشسته که من احساس می‌کنم مادر شهید است می‌روم یک احوالپرسی می‌کنم و برمی‌گردم.”

وی ادامه داد: حاج قاسم از کنار من بلند شد و رفت دو زانو کف هواپیما و در کنار صندلی پیرزن نشست و با او صحبت کرد و برگشت و حاج قاسمی که دنیای استکبار از او می‌ترسید در کنار صندلی مادر شهید زانو می ‌ زد و می ‌نشست.

بیشتر بخوانید

امام جمعه کرمان گفت: این روحیه حاج قاسم بود که او را سردار رشید اسلام کرد و میلیون‌ها نفر در تشییع جنازه او شرکت کردند و بسیاری از نقاط عالم درخواست تدفین شهید سلیمانی را در آن مناطق داشتند.

وی با بیان اینکه ستاد استانی برنامه‌ها و ترویج مکتب شهید سلیمانی در استان کرمان فعال است گفت: امیدواریم با اتمام بیماری کرونا بتوانیم میزبانی بسیار بهتری از زائران مرقد شهید سلیمانی در کرمان داشته باشیم.

به گزارش تسنیم، تعدادی از کارگران بسیجی استان اصفهان که برای زیارت مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی به کرمان آمده بودند با حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true