×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

گروه استان‌ها ــ نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: رزمایش اخیر موشکی سپاه در ارتقای قدرت کشور بسیار اثرگذار بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمدمهدی زاهدی عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی مسائل روز ایران و جهان و مبانی کلی بودجه سال ۱۴۰۰ که با حضور جمعی از جوانان انقلابی کرمان برگزار شد با بیان اینکه امروز مشکل اصلی کشور موضوعات اقتصادی است اظهار داشت: کاهش ارزش پول و گرانی‌ها بر معیشت مردم بسیار اثر گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه دولت در چند ماه گذشته مردم را تشویق به حضور در بورس کرد و امروز هم وضعیت بورس وضعیت خوبی نیست و مردم ضرر کردند گفت: آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا تفاوتی به حال ما ندارد چرا که سیاست‌های آمریکا در ارتباط با ایران کلی است و با تغییر رئیس جمهور تفاوتی نمی‌کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه بعضی‌ها از آمدن بایدن خوشحالی می‌کنند دور از انتظار و به اشتباه است و دولتمردان وظیفه دارند سیاست‌های کلان کشور را بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری پیش ببرند و غیر از آن ضربه به کشور است.

وی با بیان اینکه دشمن هیچوقت دست از دشمنی علیه کشور ما بر نمی‌دارد گفت: کوچکترین امتیازی به دشمن و عقب‌نشینی باعث می‌شود دشمن ده‌ها قدم پیشروی کند.

زاهدی با اشاره به اینکه تاثیرات عقب‌نشینی کشور بر مردم منطقه بسیار اثرگذار بوده و با آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی همخوانی ندارد ادامه داد: حاج قاسم خونش را برای دفاع از مظلوم و توسعه انقلاب اسلامی و گسترش جبهه  مقاومت تقدیم کرد و امروز لبخند به دشمن بسیار اشتباه است.

وی با بیان اینکه انتخابات را در پیش داریم و همه جناح‌های سیاسی فعال شدند تا در انتخابات موفق شوند گفت: برخی جناح‌ها تشکیلاتی در حال فعالیت هستند و برخی کاندیداها نیز به‌صورت فردی فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کردند.

عضو کمیسیون آموزش و و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جریان انقلابی باید با همبستگی و وحدت و یکپارچه در بحث انتخابات وارد شود و از تفرقه به جد دوری کند افزود: بعضی از آقایان از الان فکر می‌کنند در انتخابات پیروز خواهند بود در حالیکه رمز پیروزی در وحدت و یکپارچگی است.

وی با بیان اینکه رزمایش اخیر موشکی سپاه در ارتقای قدرت کشور بسیار اثرگذار بود گفت: هر حرکت جمهوری اسلامی ایران بر کشورهای منطقه نیز اثر دارد و به‌عنوان یک جریان انقلابی مسئولیت سنگینی بر عهده داریم.

زاهدی با اشاره به اینکه امروز چشم دنیا به انقلاب اسلامی ایران است افزود: بساط آمریکا باید از منطقه خاورمیانه جمع شود و با روی کار آمدن دولت انقلابی این مهم پیگیری شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه بودجه سال آینده کشور حدود ۹۴۰ هزار میلیارد تومان در لایحه دولت بسته شده و در این لایحه بر فروش روزانه ۲٫۳ میلیون بشکه نفت و درآمد آن حساب شده بود گفت: بر اساس واقعیت در این سال‌های اخیر هیچ وقت نتوانستیم به مرز فروش یک میلیون بشکه نفت برسیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوش خیالی دولت است که با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا تحریم‌ها برداشته می‌شود ادامه داد: دولت فعلی اعتقادی به دور زدن تحریم‌ها ندارد و دولت بعدی اگر ادامه دهنده همین دولت باشد و افرادی با همین تفکر روی کار بیایند وضعیت فروش نفت همین گونه است.

وی با بیان اینکه دولت قریب به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت داده که در واقع بدهکار کردن دولت بعدی است گفت: بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش املاک و دارایی‌های دولت در لایحه دولت آمده که این درآمدها پایدار نیست.

زاهدی با اشاره به اینکه لایحه دولت اشکالات متعددی در بخش درآمدی داشت و قانون اساسی ما اجازه نمی‌دهد که شاکله بودجه به هم بخورد افزود: مجلس ناگزیر شد در کمیسیون تلفیق حدود ۴۰ شبانه روز وقت گذاشته تا شاکله بودجه را در خیلی جاها تغییر دهد و به درآمد پایدار برسیم تا بودجه هم شفافیت داشته باشد و هم عدالت در توزیع بودجه رعایت شود.

وی با بیان اینکه حمایت از اقشار مستضعف جامعه در بودجه بسیار مورد تأکید مجلس شورای اسلامی است گفت: استقرار یک دولت انقلابی و پاکدست در انتخابات پیش رو باعث جلب اعتماد عمومی مردم به انقلاب و نظام اسلامی می‌شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true