×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۳ مهر - ۱۴۰۲  
true
false

گروه استان‌ها- مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی استان کرمان نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان در رقابت‌های ژاپن هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، میثم پاریزی صبح امروز در جلسه شورای ورزش همگانی استان کرمان که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با بیان اینکه بیش از هزار هیئت ورزشی در استان کرمان داریم اظهار داشت:این هیئت‌ها در پرورش استعدادهای ورزشی بسیار اثرگذار هستند.

وی با بیان اینکه مجموعه باشگاه‌های صنعتی و شهرداری باعث شده ۴۱ تیم در لیگ‌های برتر کشوری داشته باشیم افزود: طی دو سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار متر مربع فضای ورزش در استان کرمان افتتاح شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان کرمان نسبت به سایر استان‌ها عقب نیست ادامه داد: حمایت‌های خوبی از سوی بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان شده است.

وی با بیان اینکه نگاه بنگاه‌های اقتصادی باید توسعه متوازن استان در امر ورزش باشد گفت: دو تیم لیگ برتری فوتبال داریم که در سطح کشور بسیار اهمیت دارد.

پاریزی با اشاره به اینکه رقابت‌های المپیک و پارالمپیک در ژاپن برگزار می‌شود و نیاز به حمایت همه جانبه ورزشکاران استان کرمان در این رقابت‌ها داریم افزود: در حوزه ورزش همگانی سیاست‌های کلی وزارتخانه با شعار جامعه فعال اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌افزایی دستگاه‌ها در توسعه ورزش همگانی بسیار اثرگذار است گفت: اعتبارات ورزش استان در سال ۱۴۰۰ باید افزایش پیدا کند و نیاز است به حوزه ورزش نگاه ویژه داشته باشیم چرا که در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۱۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در سطح استان کرمان داریم افزود: توسعه ورزش همگانی در استان کرمان در اولویت است.

در این جلسه فرهاد نژادفصیحی دبیر فدراسیون ورزش‌های روستایی و بومی و محلی کشور نیز با بیان اینکه این فدراسیون در سه حوزه فعالیت می‌کند اظهار داشت: کشف استعدادهای ورزش در روستاها برای ما بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه ورزش‌های سنتی و بومی و محلی روستاها را شناسایی کرده و در جهت ثبت ملی آنها و همچنین توسعه این ورزش‌ها فعالیت می‌کنیم افزود: جشنواره “دا” به معنی مادر در کشور در حال برگزاری است و این جشنواره امسال به یاد مادر شهید سلیمانی در کشور برگزار می‌شود.

دبیر فدراسیون ورزش‌های روستایی و بومی و محلی کشور با اشاره به اینکه استان کرمان ۲۲۱ خانه ورزش روستایی دارد که در سه سال گذشته با اعتبار هر خانه ۱۰ میلیون تومان تجهیز شده است گفت: در استان کرمان ۸ هزار و ۱۳۷ نفر بانو در روستاها در قالب طرحی اصلاح ساختار جسمانی شدند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true