×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

گروه استان‌ها ــ مردم استان کرمان مدت‌هاست از کمبود روغن رنج می‌برند و از سوی دیگر تنها کارخانه روغن کرمان به دلیل نداشتن مواد اولیه تا هفته دیگر تعطیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، به همت بسیج رسانه و بسیج کارخانجات استان کرمان خبرنگاران کرمانی امروز بازدیدی را از کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان، تنها کارخانه روغن نباتی کرمان داشتند.

فرزاد علیجانی مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان در این بازدید با اشاره به اینکه تلاش‌های زیادی شده که بتوانیم سهمیه روغن کارخانه را به‌طور کامل دریافت کنیم اظهار داشت: تمام بدهی بانکی کارخانه پرداخت شده و امروز کارخانه مشکلی ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نفر در این کارخانه اشتغال دارند و تنها مشکل ما در کارخانه تأمین مواد اولیه است گفت: معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت از این کارخانه بازدید داشتند و در جریان تمام مشکلات کارخانه هستند.

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان با اشاره به اینکه خود کارخانه می‌تواند روغن خام وارد کند افزود: متأسفانه سازمان امور مالیاتی به‌دلیل بدهی مالیاتی نامه ما را برای تمدید کارت بازرگانی نداد و حدود یکماه است که این کار انجام شده و بلافاصله اقدام و ثبت سفارش را انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه تا چند روز آینده عملاً روغنی برای تولید در کارخانه وجود ندارد و کارخانه تعطیل خواهد شد گفت: نخستین محموله‌ای که خودمان ثبت سفارش واردات داده‌ایم چهار ماه دیگر به نتیجه می‌رسد و عملا تا هفته آینده اگر مواد اولیه به کارخانه نرسد تعطیل خواهیم شد.

علیجانی با اشاره به اینکه نحوه توزیع روغن در کشور هم مناسب نیست افزود: روغن کارخانه ما به مازندران می‌رود و روغن کارخانه بندرعباس به کرمان می‌آید و اگر ترتیبی اتخاذ شود که روغن در کرمان توزیع شود خیلی از مشکلات توزیع برطرف خواهد شد.

در این بازدید وحید سیفی‌نژاد مدیر تولید کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان نیز با بیان اینکه این کارخانه دومین یا سومین کارخانه تولید روغن کشور به لحاظ تولید است اظهار داشت: انواع روغن خوراکی در این کارخانه تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل ما در تأمین مواد اولیه و روغن خام است گفت: روغن خام توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تأمین می‌شود و سهمیه‌ای که به ما اختصاص داده شده بسیار پایین است.

مدیر تولید کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان با بیان اینکه در حال حاضر تمام قسمت‌های کارخانه با ظرفیت پایین کار می‌کنند افزود: هیچ مشکلی بابت تولید در کارخانه نداریم و اگر مواد اولیه ما تأمین شود با تمام ظرفیت می‌توانیم تولید کنیم.

وی با بیان اینکه تمام خطوط کارخانه فعال است و در حال حاضر لنگ روغن خام هستیم گفت: متأسفانه سهمیه روغنی که به ما می‌دهند بر اساس زمانی است که کارخانه مشکل داشت و تعطیلی داشتیم اما امروز کارخانه فعال است و هیچ مشکلی ندارد.

سیفی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ نفر نیرو در کارخانه مشغول به‌کار هستند افزود: با افزایش تولید نیروهای بیشتری به کار خواهیم گرفت و اشتغالزایی هم خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع روغن کارخانه روغن نباتی گلناز توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان رصد می‌شود ادامه داد: مسئولان بازدیدهای مختلفی از کارخانه داشتند و مشکلات تأمین مواد اولیه به آنها عنوان شده است.

مدیر تولید کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان با بیان اینکه حقوق کارکنان کارخانه به روز است و پرسنل زیر پنج میلیون تومان حقوق نمی‌گیرند گفت: تمام بدهی‌های کارخانه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر روغن خام به کارخانه نرسد پنجشنبه هفته آینده تعطیل خواهیم شد افزود: ماهانه حدود دو و نیم میلیارد تومان حقوق و بیمه پرداخت می‌شود.

به گزارش تسنیم، مردم استان کرمان مدت‌هاست با کمبود روغن مواجه هستند و این درحالی است که کارخانه روغن نباتی کرمان در حال تولید است با این وجود مشکل تأمین مواد اولیه مهمترین مشکل این کارخانه است و اگر مواد اولیه آن تأمین نشود این کارخانه تا هفته دیگر تعطیل می‌شود از سوی دیگر در توزیع روغن این کارخانه این مشکلاتی وجود دارد.

لازم به ذکر است محسن شفیعی مسئول بسیج کارخانجات استان و امین رجایی مسئول بسیج رسانه استان کرمان نیز در این بازدید خبرنگاران را همراهی می‌کردند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true