×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ بهمن - ۱۴۰۰  
true
false

کرمان – ایرنا – استاندار کرمان با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰ برای آینده کشور بسیار سرنوشت‌ساز است گفت: در مقطعی قرار داریم که مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو گره‌های کشور را باز و مشارکت پایین نیز گره ها را پیچیده تر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان افزود: مشارکت بالا در انتخابات ۲۸ خرداد سال آینده فردا را برای ما متفاوت تر می کند و باید همه تلاش کنیم این مشارکت رخ دهد.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات وظیفه مهم دینی، اخلاقی و ملی است تاکید کرد: امروز سلامت، امنیت و مشارکت بالای انتخابات مهم است و حتما این مساله را  رصد می کنیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: توقع این است مدیران در جریان انتخابات به موازین قانونی در حوزه مدیریت خود پایبند باشند و با نظارت، تخلفات را گزارش کنند.

وی با بیان رضایت نسبی از عملکرد مدیران استان کرمان اظهار داشت: کرمان، استان گسترده و پرمساله ای است و اگر از اتاقمان بیرون بیاییم و بین مردم برویم، کلی از مشکلات حل می شود.

زینی وند ادامه داد: همه باید در حوزه کاری خودمان حساس باشیم و بهتر است غیررسمی به دل زندگی مردم برویم تا ببینیم مساله چیست؟ که در این صورت خود مردم و مشکلاتشان را می بینیم.

وی تاکید کرد: تجربه رفتن در دل مردم تجربه موفقی است و بسیاری از مسائل مردم با تصمیمات جزئی حل می شود و از فرصت امروز که تلفن و امضای ما اعتبار دارد در جهت گره گشایی از مشکلات مردم باید استفاده کنیم.

استاندار کرمان گفت: از انتقادات و نیش های بعضا مغرضانه و  گاها از روی بی اطلاعی نباید آزرده خاطرشویم ، زیرا برخی از اینها به ما تلنگر است و باید این رویه را ادامه بدهیم و در بین مردم رفتن را با برکت می دانم.

وی با قدر دانی از کادر درمان و پزشکی برای مبارزه با ویروس کرونا افزود: طی روزهای اخیر و در آینده جنب و جوش مردم بیشتر است و یک ماه بسیار حساس پیش رو داریم که باید مراقبت بیشتری بکنیم.

زینی وند تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی  بسیار خوب در استان کرمان اجرا شد و اصناف خوب کمک کردند و از اصناف و همه مردم که مشارکت و همراهی در رعایت پروتکل ها بهداشتی داشتند، تشکر می کنم.

وی تاکید کرد:  وضعیت معیشت مردم خیلی سخت شده و تحریم و کرونا دست به دست هم داده که مردم روزگار سختی سپری کنند و نباید مردم را فراموش کنیم و مدیران هر چه از دستشان برمی آید برای معیشت مردم انجام دهند.

استاتدار کرمان ادامه داد: کرمان استانی پرظرفیت اما توسعه آن نامتوازن است که نامتوازنی هم در بخش ها و هم در مناطق وجود دارد.

وی افزود: باید بر اجرای برنامه ها و اسناد پافشاری شود و  روی تبعیض مثبت اصرار کنیم،  اولویت تزریق اعتبار جایی است که به امکاناتی نظیر جاده دسترسی ندارند، باشد و این عین عدالت، قانون و توازن است.

زینی وند تاکید کرد: استان کرمان در حوزه صنعتِ متکی به دانش عقب است و باید پارک علم و فناوری قلب توسعه استان شود و شرکت های دانش بنیان در گوشه هر کارخانه ای فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: باید مدیران به سمت صنایع کوچک، مشاغل خرد، دانش بنیان ها و تقویت مشاغل در بخش خدمات، صنایع مدرن کشاورزی، صنایع تبدیلی، مکانیزه شدن کشاورزی، گردشگری، برندینگ بروند که اینها استان را نجات می دهد.

استاتدار کرمان با بیان اینکه جناح های سیاسی مشکل مردم نیست و وجود این موارد در جای خود خوب است  افزود: مساله امروز مردم شغل، عدالت، معیشت و توازن است که باید در کنار هر شرکت بزرگ صنعتی و معدنی، زنجیره ای از صنایع کوچک دانش بنیان ایجاد شود.

وی تاکید کرد: استان کرمان ظرفیت تبدیل به استانی متوازن، پردرآمد و ثروتمند را دارد و باید تولید ثروت را توزیع کنیم،

زینی وند با اشاره به لینکه به نحوه کمک ها و مسئولیت های اجتماعی شرکت های بزرگ در استان اعتراض دارم اظهار داشت: نا بسامانی در حوزه مسئولیت های اجتماعی در استان کرمان وجود دارد، هرچند شرکت های بزرگ هزینه می کنند، اما بی برنامه است.

وی ادامه داد: باید در کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها و شورای برنامه ریزی استان تعیین شود که در کجا نیاز به هزینه است و همه شرکت ها در  یک نهاد عمومی و در قالب مسئولیت های اجتماعی کمک ها را واریز کنند تا هزینه شود.

استاندار کرمان با اشاره به فرا رسیدن سال نو گفت: منظر و مبلمان شهری بخشی از روحیه و امید اجتماعی را ایجاد می کند و از شهرداران و دهیاران درخواست داریم در آستانه عید نوروز با نظافت، رنگ آمیزی طراحی شده و درختکاری، رنگ و روی شهر و روستا را زیبا و بانشاط کنند.

وی تصریح کرد:  پس از شهادت سردار سلیمانی نگاه دنیا به استان کرمان است و ما مسئولان باید نشانه هایی از منش و روحیه و مکتب حاج قاسم داشته باشیم و الگوسازی کنیم.

زینی وند افزود: باید روحیه ایثارگری استان کرمان تقویت شود و در ایام عید به ایثارگران، نیازمندان و ایتام توجه کنیم.

نشست شورای اداری استان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان و جمعی از مسئولان و مدیران در تالار دانشگاه فرهنگیان کرمان برگزار شد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true